No data

Gazeta codzienna

Sztuka. Kultura. Nauka.

* * *

Merkuriusz Polski dzieje wszystkiego świata w sobie zamykający dla informacji pospolitej. Od 3 stycznia 1661.
No data
No data
2020-04-25
Second news on the main page

PIERWSZE REGULARNE REJSY Z RADOMIA

Warszawa, 21 czerwca 2022 r. - Lotnisko Warszawa-Radom może z radością ogłosić pierwsze kierunki, które będą dostępne już w przyszłym roku. Kopenhaga, Paryż, Rzym – to pierwsze trzy europejskie miasta, które zyskają regularne połączenie z portem. Wszystkie rejsy będą obsługiwane przez polskiego narodowego przewoźnika – PLL LOT.

Weekendowy city break, urlop lub podróż biznesowa – stolice Danii, Francji i Włoch oferują niesamowite możliwości podróżującym z radomskiego lotniska. To również doskonała wiadomość do regionu, ponieważ oznacza nowe możliwości dla zagranicznych turystów, którzy będą chcieli poznać uroki południowej części województwa mazowieckiego. 

Loty ruszą w sezonie Lato 2023, który w branży lotniczej zaczyna się na przełomie marca i kwietnia.  Będą odbywać się trzy razy w tygodniu i planowane są boeingami 737-800.

„Z radością oglaszamy długo wyczekiwaną wiadomość, że Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje dziś pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT. Kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych jak i turystycznych. Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali.” – mówi Anna Dermont, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

„Otwarcie lotniska w Radomiu daje nam szansę na przeniesienie części ruchu point-to-point i zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina. LOT w ostatnich latach konsekwentnie poszerzał swoją siatkę połączeń otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków. Dzięki przeprowadzonym analizom popytowym, z Radomia uruchomimy trzy kierunki - wrócimy do Rzymu, oraz polecimy do Paryża i Kopenhagi. Jestem przekonany że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza - Powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.        

Lotnisko Warszawa-Radom zostanie uruchomione na przełomie marca i kwietnia 2023. Dostosowane będzie głównie do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego, ale również i tradycyjnego  - dla pasażerów, którzy chcą wyjechać na tzw. city-break. Dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu będzie mogło przyjmować najpopularniejsze maszyny pasażerskie – airbusy A320, czy boeingi B737, Będzie również gotowe na obsługę większych samolotów. Od 2018 roku lotnisko jest zarządzane przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

KONTAKT DLA MEDIÓW

Krzysztof Moczulski

Rzecznik Prasowy

--
Radomska.pl, Redakcja: Merkuriusz Polski-Wieczorna.pl,
 
Redakcja: Dol. Ziel. 24a, Ziel Góra
2020-04-27
List z PPL- kolej do lotniska nie dojedzie.

Ta odpowiedź jest chyba kpiną z podróżnych bez samochodu osobowego. W tych czasach nikt się nie będzie przesiadał na autobus z bagażem, z torbami i walizkami, chodził po stopniach schodów etc. To nie działa, podobne lotnisko mamy tuż pod bokiem- w Nowym Kramsku. PPL, zarządcę lotniska, redakcja pytała: "Czy można sprawę dojazdu do lotniska w Radomiu- skierować na drogę sądową?"

List do redakcji:

Szanowny Panie,

 

uprzejmie dziękujemy za korespondencję skierowaną do przedsiębiorstwa państwowego „Porty Lotnicze” (PPL) w sprawie związanej z Pana wątpliwościami dotyczącymi połączeń z lotniskiem w Radomiu w ramach transportu zbiorowego.

 

Cieszymy się, że wspólnie możemy dzielić troskę o rozwój lotnictwa cywilnego i jest nam niezmiernie miło z powodu zainteresowania naszą pracą i inwestycją w Radomiu. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby korzystanie z lotniska w Radomiu było komfortowe dla jego przyszłych użytkowników.

 

Odpowiadając na Pana pytanie, informujemy, że do lotniska w Radomiu zaplanowane są także połączenia w ramach transportu zbiorowego.

W części przed terminalem zostały wybudowane wiaty przystankowe dla autobusów, w tym także dla autobusów miejskich.

Planuje się wpięcie strefy dworcowej lotniska w połączenie miejskie z głównym dworcem kolejowym w Radomiu; planowane jest także rozwiązanie zapewniające dogodne połączenie z Lotniskiem Chopina w Warszawie.

 

Co więcej, ze względu na założenia projektowe wykorzystania do celów dojazdowych istniejącej, a modernizowanej trasy kolejowej nr 8 Warszawa – Radom wybudowano peron kolejowy pod wiaduktem przy ul. Lubelskiej/ Żeromskiego. Jest on dedykowany do połączeń z lotniskiem w Radomiu i będzie miał połączenia schuttle bus z lotniskiem.

 

Zachęcamy do korzystania z usług Portu Lotniczego w Radomiu (po jego otwarciu w pierwszej połowie przyszłego roku). Mamy nadzieję, że zastosowane rozwiązania komunikacyjne i techniczne spotkają się jednak z Pańską akceptacją.

 

Wierzę, że przekazane informacje są dla Pana satysfakcjonujące. Prosimy także o śledzenie informacji komunikowanych przez PPL w mediach, w tym także za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Przekazując powyższe wyjaśnienia łączę wyrazy poważania

 

 

Daria Muszyńska-Kubik

Specjalista ds. Jakości Obsługi Klienta

Biuro Sprzedaży, Marketingu i Komunikacji
p. p. "Porty Lotnicze" (PPL)
www.porty-lotnicze.com.pl

 

 

O co pytaliśmy:

 

From: Adam Fularz 
Sent: Tuesday, September 6, 2022 1:16 PM
To: skargi wnioski 

Subject: Skarga w sprawie błędnego zaprojektowania przebudowy Portu Lotniczego w Radomiu- brak połaczenia tr. zbiorowym

 

Skarga w sprawie błędnego zaprojektowania przebudowy Portu Lotniczego w Radomiu- brak połączenia tr. zbiorowym

 

Dzień dobry, poproszę o wyznaczenie spotkania w sprawie skargi, zauważyłem że wydano kilkaset mln PLN na inwestycję do której ciężko będzie dotrzeć tr., zbiorowym, podczas gdy okoliczne lotniska- wszystkie one mają tzw. airport rail links. Już poprzednio powodowało to bardzo duże problemy rynkowe. Przypomnę  że jest to zupełnie nowe lotnisko na mapie kraju, a nie- przebudowa istniejącego od lat i popularnego wśród podróżnych lotniska.

 

Pozdrawiam,

Adam Fularz

--

Dol. Ziel. 24a Ziel. Góra

 
Redakcja: Dol. Ziel. 24a, Ziel Góra
No data

Notice: Undefined index: error in /home/wieczornapl/domains/wieczornapl.cfolks.pl/public_html/section/variable.php on line 11
{"news":"news","company-skill":"company-skill","slider":"slider","menu":"menu","submenu":"submenu","language":"language","cookie":"cookie","logo":"logo","header":"header","separator":"separator","footer":"footer"}